Calathea Lancifolia Insigne, květináč 14 cm

Kód: 2645
Akce
Neohodnoceno
570 Kč –35 %
Calathea Insigne
570 Kč –35 % 370 Kč / ks 321,74 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Velikost 45 cm
Průměr květináče 14 cm
Stanoviště

rozptýlené světlo

Náročnost pěstování  střední

Detailní informace

Detailní popis produktu

Calathey jsou spíše stínomilné rostliny, jelikož ve své domovině rostou v pralese jako podrost vyšších stromů a keřů. Mají jednoduché štíhlé a dlouhé stonky, ze kterých vyrůstají listy oblého tvaru s výraznou kresbou, díky které jsou ikonické. Zespodu jsou listy tmavší někdy až nachového zbarvení. Její tenké dlouhé listy se zavlní s každým pohybem větru. 

Calathea podobně jako ctenanthe, stromanthe nebo maranta patří do čeledi marantovité, tudíž je to jedna z modlivek, které na noc své listy typickým pohybem vzpřimují jako při motlitbě a ráno opět rozkládají. 

Calathea lancifolia insigne se pyšní dlouhými úzkými světle zelenými listy s nápadnou purpurovou kresbou a zvlněným okrajem. Při dobrých podmínkách vytváří bohatý trs listů. 

Rostlinu umístěte na místo bez průvanu, kde je dostatek rozptýleného světla, ale nikdy na přímé slunce nebo parapet okna. Vyhovuje jim světlý polostín. Mají rády dostatečnou vláhu, substrát by měl být mírně vlhký, ideální je postavit květináč na kamínky v podmisce, ve které je neustále voda. 

Pokud svinuje listy, má příliš suchý vzduch. Pokud se na listech objeví rezavá kolečka měla příliš prudkého světla. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny rostliny
Charakteristika: Čistí vzduch, Okrasná listem
Průměr květináče: 14 cm
Stanoviště: Rozptýlené světlo