Calathea leopardiana, květináč 12cm

Kód: 2598
Neohodnoceno
340 Kč / ks 295,65 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Velikost 45 cm
Průměr květináče 12 cm
Stanoviště

rozptýlené světlo

Náročnost pěstování  střední

Detailní informace

Detailní popis produktu

Calathey jsou spíše stínomilné rostliny, jelikož ve své domovině rostou v pralese jako podrost vyšších stromů a keřů. Mají jednoduché štíhlé a dlouhé řapíky, ze kterých vyrůstají listy oblého tvaru s výraznou kresbou, díky které jsou ikonické. Zespodu jsou listy tmavší někdy až nachového zbarvení. Její tenké dlouhé listy se zavlní s každým pohybem větru. 

Podobně jako ctenanthe, stromanthe nebo maranta patří calathey do čeledi marantovité, tudíž je to jedna z modlivek, které na noc své listy typickým pohybem vzpřimují jako při motlitbě a ráno opět rozkládají. 

Calathea leopardina má svých štíhlých podlouhlých světle zelených listech nápadnou tmavě zelenou kresbu a žilkování. Oproti ostatním druhům calatheyí také chybí typické nachové podbarvení listů.

Potrpí si stejně jako její jiné příbuzné na vlhčí vzduch, doporučujeme ji tudíž častěji rosit i jako prevenci před škůdci, kteří více prospívají v suchém a teplém vzduchu (mají je rádi červci). 

Rostlinu umístěte na místo bez průvanu, kde je dostatek rozptýleného světla, ale nikdy na přímé slunce nebo parapet okna. Vyhovuje jim světlý polostín. Mají rády dostatečnou vláhu, substrát by měl být mírně vlhký, ideální je postavit květináč na kamínky v podmisce, ve které je neustále voda. 

Pokud svinuje listy, má příliš suchý vzduch. Pokud se na listech objeví rezavá kolečka měla příliš prudkého světla. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny rostliny
Charakteristika: Čistí vzduch, Okrasná listem
Průměr květináče: 12 cm
Stanoviště: Rozptýlené světlo
Položka byla vyprodána…