Mechový obraz 25x25cm

Kód: AV144
Vyrobeno v Džungli
Neohodnoceno
1 750 Kč / ks 1 446,28 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Typ rámu dřevěný
Rozměr 25x25cm
Použitý mech Islandský mech
   

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud si právě vybíráte mechový obraz nebo hledáte vhodný dárek, pak vězte, že:

Jde o krásnou přírodní dekoraci, která snoubí moderní technologii s přírodou. Díky různorodosti barev a materiálu bude svěží ozdobou strohých kanceláří i romantickým doplňkem rustikálních prostor. Zelená barva navíc působí uklidňujícím dojmem, ale zároveň i stimuluje a podněcuje ke kreativitě.

Dekorace z mechů a lišejníků přirozeně zachytává prach a pohlcuje zvuk. Slouží i jako akustická clona.

  • Umístění a životnost

Dekoraci můžete umístit téměř kamkoliv do vnitřních prostor, ne však na přímé sluneční světlo. V takovém případě hrozí vyblednutí mumifikovaných rostlin. Mechy i lišejníky, ačkoli jsou stabilizované, mají rádi přirozenou vzdušnou vlhkost v rozmezí přibližně od 40% do 60%. V takovém prostředí si uchovají své vlastnosti po řadu let. Ideální teplota je v rozmezí od 5°C do 30°C.

  • Technologie mumifikace

Mumifikace nebo také stabilizace rostlin je proces, při kterém se ať už mech, rostlina nebo lišejník zakonzervují a uchovají si podobu živé svěží rostliny po několik let.  Díky tomu ji lze umístit do všech místností, bez nároku na světlo, nutnosti zálivky, hnojení nebo přesazování, horizontálně i vertikálně. Lišejník je přírodně světle zbarvený, což umožňuje jeho dobarvení pomocí roztoku během mumifikace do nejrozmanitějších odstínů barev. Stabilizační roztok, do kterého se lišejníky i mechy namáčí je přitom plně ekologicky odbouratelný.