Philodendron Imperial Red, květináč 17 cm

Kód: 1443
Tip
Neohodnoceno
549 Kč / ks 477,39 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Velikost 55 cm
Průměr květináče 17 cm
Stanoviště rozptýlené světlo
Náročnost pěstování  nenáročné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Philodendrony pocházejí z deštných pralesů především Střední a Jižní Ameriky. Rostou jako podrost vyšších stromů nebo se po jejich mohutných kmenech plnou do výše, aby získaly co nejvíce světla pro sebe. 

Kultivar Imperial Red je zajímavý svými nádhernými robustními listy s červeným nádechem. Ve své domovině se vyskytuje na vlhčích místech a má skutečně rád vzdušnou vlhkost. Doporučujeme proto pravidelně rosit a umístit v teplejší části domova. Ne však na přímé slunce nebo k topení, kde je naopak suchý teplý vzduch. 

Do květináče je vhodné později umístit oporu, po které se může pnout např. kokosovou tyč. Mladá rostlina je vzpřímeného vzrůstu, starší si ale začíná pomalu vytvářet vzdušné kořeny ke šplhání. 

Philodendrony patří mezi aroidy a tak, jako většina jeho příbuzných i Imperial Red obsahuje ve svých stoncích a listech šťavelan vápenatý, který je nebezpečný pro domácí mazlíčky a může nepěkně potrápit i své pěstitele, kteří rostlinu budou stříhat a přesazovat. K manipulaci vždy doporučujeme mít rukavice. 

Rostlinku umístěte na světlé až polostinné místo. Často roste rozprašovačem a jednou za čas ošetřete listy leskem na listy, který znesnadňuje napadení škůdci. 

Zalévejte tak, aby rostlina nestála ve vodě, ale substrát nevysychal, naopak by měl být neustále mírně vlhký. 

V období vegetace přihnojujte 1x za měsíc. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny rostliny
Charakteristika: Okrasná listem
Průměr květináče: 17 cm
Stanoviště: Rozptýlené světlo, Polostinné